Konsola Nintendo 3DS

Procesory, karty, konsole

Moderatorzy: Fenio, SpaceOutlaw

Konsola Nintendo 3DS

Postautor: iboan » 11 lut 2015, 21:46

Witam serdecznie,
Nigdy nie posiadałem żadnej z konsol Nintendo i ostatnimi czasy strasznie zacząłem się interesować tym handheldem. Zastanawia mnie fakt czy jeszcze opłaca się inwestować w tą konsolę, czy jest sporo dobrych gier, w które można zagrać i czy rzeczywiście granie na takim dual screenie sprawia jakąś przyjemność.
Mam nadzieję, że wypowiedzą się osoby, które posiadają lub miały styczność z tą konsolą.
"... do not go gentle into that good night "
Awatar użytkownika
iboan

Re: Konsola Nintendo 3DS

Postautor: majmol » 11 lut 2015, 22:20

Jesli juz jakis 3DS to tylko nadchodzacy New 3DS z dodatkowa galka.
Awatar użytkownika
majmol
Aktywny

Postautor: DantePANKRACY » 11 lut 2015, 23:11

Tak jak przedmówca: w drodze jest już najnowsza wersja 3DSa, więc jak jesteś zainteresowany to tylko tą polecam. Granie w 3D na początku robi wrażenie (szczególnie sposób bez użycia okularów), ale z czasem i przy ograniu większej ilości produkcji widać, że raczej jest to traktowane jako dodatek, a nie stały element. Dużym plusem jest również wsteczna kompatybilność, bo na DSa jest masa dobrych tytułów, a co za tym idzie - dwie biblioteki na jednym sprzęcie. Jeżeli lubisz jRPG to będziesz w siódmym niebie. Dual screen w przeciwieństwie do 3D jest naprawdę fajnie zaimplementowany i tutaj widać ewidentny postęp względem konkurencji. Byłem chwilowym użytkownikiem i jestem do dzisiaj ogromnym fanem tej konsolki, gdyby nie doba trwająca 24h to na pewno byłbym kolejnym szczęśliwym konsumentem.
"Ty który wchodzisz żegnaj się z nadzieją"

Obrazek
Awatar użytkownika
DantePANKRACY

Postautor: dzelazny » 12 lut 2015, 12:11

Zależy też jak twórcy zaimplementowali grę, ale generalnie granie na podwójnym ekranie jest świetne :) 3D włączam praktycznie tylko przy znajomych, żeby im ochoty na 3DS narobić ;) Ale niektóre gry w 3D wyglądają świetnie, z tym że na nowym (dzisiaj może swój odbiorę ^_^) jest to "wygodniejsze". Na poprzedniej generacji trzeba patrzyć niemal na wprost ekranu.

Biblioteka gier jest ogromna, ale jeśli kogoś obchodzą tylko 1080p/60 ;) to raczej niewiele dla siebie znajdzie. Głównie nieco cukierkowe tytuły, chociaż znajdą się też bardziej dojrzałe. No i tak jak wspomniał DantePANKRACY, ogromna biblioteka Nintendo DS/DSi.

Polecam zapoznać się z "najlepszymi" tytułami i wtedy podjąć decyzję :) Mi brakuje tylko czegoś pokroju Fishing Resort z Wii na 3DS :D
Awatar użytkownika
dzelazny

Postautor: ashka » 13 lut 2015, 10:07

Z racji ogromnej biblioteki gier polecam .... Nintendo DS :) W wersji DSi XL można je dorwać w stanie nowym za b. przyzwoitą kwotę, a gier jest zatrzęsienie. Są klasyczne gry Nintendo i japońskie dziwy, ale też tona RPGów, masa symulatorów i przygodówek, trochę shooterów i gier muzycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego nie 3DS?
Gry na 3DSa są drogie.
Nie wiadomo, czy inwestycja w nowy model konsoli (new 3DS) ma sens, a gotówki będziesz musiał na to sporo wyłożyć. Na razie, poza jedną zapowiedzią (port znanego z Wii "Xenoblade Chronicles") na razie brak planów na gry, które będą działały tylko na n3DS.
Brak drugiego analoga w 3DS/3DSXL da się przejść kupując specjalną przystawkę.

Żeby nie było, na 3DS jest ileś świetnych gier, ale na początek i tak polecam NDS :)

Jak napisał dzelazny wyżej: zapoznaj się z biblioteką gier i wtedy zdecyduj.
ashka

Postautor: DantePANKRACY » 13 lut 2015, 10:18

Ciężko mi się zgodzić z przedmówczynią, gdyż z punktu widzenia Polaka lepiej jest kupić jedno i mieć dwa - zakupić 3DSa i móc pograć w dwie biblioteki gier, choćby nie wiadomo jak skąpa była by biblioteka na nowego 3DSa to i tak dobry deal.
"Ty który wchodzisz żegnaj się z nadzieją"

Obrazek
Awatar użytkownika
DantePANKRACY

Postautor: ashka » 13 lut 2015, 11:03

Można i tak. Ja i tak mam już 3DS XL, a i n3DS XL woła "kup mnie, kuuuup mnie!". Mimo to polecam NDS.

Ogólnie to najlepiej jest mieć wszystko. WSZYSTKO. ;)
ashka

Postautor: dzelazny » 14 lut 2015, 19:18

Ashka, w pierwszej chwili myślałem że trollujesz z tymi cenami :mrgreen:

Gry na 3DS można tanio wyrwać (chyba że ktoś tak jak ja obecnie, tylko w pudełkach z instrukcją kupuje), gdyż często sprzedawane są same kartridże :) Najnowsze tytuły bywają drogie, ale bez przesady. Nowiutka Zelda - Majora's Mask już od 149zł (a sam kart 110zł z wysyłką). Nie jest aż tak źle, a starsze tytuły można naprawdę tanio dostać ;)
Poza tym, na 3DS masz bibliotekę DS/DSi i 3DS, a na DSi masz tylko DS/DSi. Już lepiej 3DS + DS Lite lub DS ^_^ Wtedy masz GBA, DS/DSi i 3DS :D

Jeszcze ciekawostka a propos tej części

Tak, ale ta przystawka "kiepsko" współpracuje np z nową Zeldą :)

Cytat z recenzji Gamespot
If you're playing on the old 3DS, you have to lock Link in place and look around with the circle pad or use the gyroscope feature, which can get clunky.

No i jest nieporęczna (chociaż c-stick w New3DS nie każdemu przypadnie do gustu) i trzeba ją osobno nosić ;)

PS Pochwalę się ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
dzelazny

Postautor: ashka » 15 lut 2015, 21:14

dzelazny pisze:

Tak, ale ta przystawka "kiepsko" współpracuje np z nową Zeldą :)

To żaden problem: nie masz czasu na Zeldę, bo grasz w Monster Huntera ;-)
ashka

Postautor: dzelazny » 16 lut 2015, 10:48

Na odwrót ^_^ Nie mam czasu na Monster Huntera, bo gram w Zeldę ;)

Z tego co doczytałem, to poza Xenoblade Chronicles (które będzie działać tylko na New3DS) pozostałe gry będą działać na zwykłym 3DS, ale mogą np nie działać niektóre funkcje lub sprawiać kłopoty przy korzystaniu z przystawek typu circle-pad ;)

Jeszcze taka ciekawostka. Podobno MH4 wygląda trochę lepiej na New3DS ;)
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/new-nintendo-3ds-jest-juz-w-polsce.html
Awatar użytkownika
dzelazny

Postautor: grasiu » 17 lut 2015, 17:44

Ja również propsuję DS, zabrało mi ładne pół roku życia:-)
grasiu

Postautor: Mikael Frej » 22 lip 2017, 12:46

Tak odkopię wątek, chociaż jestem totalna lamą w temacie Nintendo. Z okazji premiery Nintendo Switch, a niedawno New 2DS XL zacząłem spoglądać na sens wejścia w N2DS XL. I w sumie chociaż niby Pixel liże nieco temat Nintendo to tak naprawdę to tylko lizanie, bez większych konkretów. Czy warto zamienić casualowe granie mobilne na N2DS - jako argumenty za wytypowałem, że jest są to fizyczne kontrolery zamiast dotykowych ekranów oraz masa gier typu Final Fantasy. Szczególnie nastawiam się na używki z 1DS, które są kompatybilne z tym urządzeniem (na XL dodatkowo bez zmiany proporcji ekranu nie są rozmywane) i nie mają region locka. A z nowych gier retro Shovel Knight, The Binding of Isaac, Terraria. Do tych ostatnich gdybym miał zostać na mobilnych to musiałbym i tak dokupić pad (co jest rozwiązaniem koślawym). Dużą konsolę telewizorową raczej aktualnie odrzucam, w tym Switch też.
Jestem z hejt-forum! ¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿
Dawniej spamowałem @IRC i #pixel-magazine, dziś @Discord jako Mikael Frej#0320
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Postautor: jelcynek » 26 lip 2017, 13:19

Dla mnie telefony to nie granie mobilne. Niestety gry wypuszczane na mobilki to zazwyczaj jakies kupy specjalnie skrojone pod casuali. Owszem, że znajdzie się trochę tytułów poważnych, ale zazwyczaj albo często są także na inne platformy dostępne, albo na telefonie i tak się gra kiepsko i dopiero od tableta wrażenia są fajne.

Od zawsze byłem fanem handheldów i moim zdaniem rynek gier na konsolki N to inny świat w porównaniu do mobilek. Akurat 3ds mi tak super nie podszedł. Być może ze względu na sporą ilość konwersji starych tytułów i w ogóle "wielkość" tytułów (jak i samej konsoli). Zdecydowanie bardziej wolałem bibliotekę gier na NDS. Jeśli biblioteka gier Ci odpowiada to bierz coś z rodziny 3ds (mam tu także na myśli 2ds). Jednak zastanów się czy XL to twój rozmiar. Ja się pokusiłem na 3ds XL i odrobinę żałuję. Jak dla mnie zbyt duży potwór. Chociaż to są zapewne bardzo subiektywne odczucia. Trzeba samemu sprawdzić i podotykać.
jelcynek

Postautor: Mikael Frej » 26 lip 2017, 22:22

Wg ciebie XL za duży do grania? Czy ogólnie za duży do transportu itd.?

Co do listy gier tam jest także natywny mechanizm odpalania retro pt. Virtual Console. Chociaż na razie nie znalazłem np. możliwości ogrania wszystkich starych Finał Fantasy (jrpg jest moim celem). Tego w ogóle w oficjalnym sklepie nie ma? Trzeba polować na stare karty? Trochę to hermetyczne.

Niby Polska rozwijającym rynkiem w kwestii Nintendo, a ja odbiłem się przypadkiem będąc w Saturnie, pytając czy maja 3DS - "przecież zakończyli produkcję i wszystkie ze sklepu wycofano". Powiedział pan sprzedawca. No a samo Nintendo mówi o wsparciu w 2018. Zamieszanie na całego.

Wkurzają też regiony np. czy Retro City Rampage można kupić w "polskim" eShopie?

Podsumowując na razie się zastanawiam. ;-)
Jestem z hejt-forum! ¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿
Dawniej spamowałem @IRC i #pixel-magazine, dziś @Discord jako Mikael Frej#0320
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Wróć do Sprzęt