Sprzęt - zakupy w USA

Procesory, karty, konsole

Moderatorzy: Fenio, SpaceOutlaw

Sprzęt - zakupy w USA

Postautor: tattuck » 10 kwie 2016, 20:42

Drogie Pixełaki, od dawien dawna mam wbite w łeb przekonanie, że sprzęt elektroniczny (w tym komputerowy) w USA jest sporo tańszy niż w Europie. Ponieważ lecę niedługo do Stanów postanowiłem sprawdzić czy nie da się zrobić przy okazji jakiegoś interesu życia ;)
Po pobieżnym sprawdzeniu wygląda na to, że sprzęt fotograficzny - owszem, wychodzi sporo taniej. Natomiast komputerowy - zupełnie nie. W szczególności rozważam nabycie laptopa. Modele, które brałem pod uwagę w Polsce kosztują tyle samo a niekiedy nawet mniej. Na przykład podam takie coś: Lenovo Y700-17ISK (80Q0004JPB) - w Stanach oczywiście one mają inne symbole, ale zastanawiam się nad czymś w tym stylu.

O co kaman? Czy to tylko kwestia wysokiego obecnie kursu dolara czy coś mi umknęło?

P.S. Wujkom Dobra Rada, którzy zaraz zaczną mnie przekonywać, że laptopy do grania są "be" z góry dziękuję. Tak, wiem.
Awatar użytkownika
tattuck

Re: Sprzęt - zakupy w USA

Postautor: plast » 11 kwie 2016, 12:54

Kupować w USA się opłacało 2 lata temu jak dolar był po 2,9, a nie teraz ;).

Co do laptopów to pewnie zależy od firmy - takie Delle z tego co kojarzę w USA były sporo tańsze jak oglądałem.

Natomiast zwróć uwagę na podatki stanowe - w USA nie ma VAT i chociażby przez to oszczędzasz 23% (przy założeniu tych samych cen netto), ale każdy stan ma swój 'tax' wahający się od 0 do kilkunastu procent i można się przejechać. Sklepy doliczają ten 'tax' w momencie zakupu - inaczej niż u nas, gdzie jest on już w cenie. Co więcej przy wysyłce do konkretnego stanu nawet kupując ze stanu gdzie podatek ten to 0% potrafią doliczyć podatek ze stanu docelowego. No i prawda jest taka, że za dużo tego sprzętu nie przywieziesz jako bagaż podręczny, a w bagażu głównym nie polecam.
plast

Postautor: ojsim » 10 paź 2016, 16:51

kiedyś kupowaliśmy przez kolegów w Delaware, żeby nie płacić podatku. plus nie płacisz za shipping - koleś wrzuci laptop do bagażu i za 10 godzin masz go w ręku.
teraz to trudno, to trzeba zamawiać oficjalnie i płacić za dostawę. więc coś kombinuję - czasem kupuję od znajomych używane części, czasem szukam promocji.
na coś porządniejszego to czekam by samemu pojechać do Stanów i se kupić
Awatar użytkownika
ojsim

Postautor: Renigiusz653 » 27 lut 2017, 16:05

No z USA to już ciężko wyciągnąć jakiś pieniądz na elektronice, głównie przez kurs dolara, wiadomo. Poza tym duży dystans, więc przesyłka stosunkowo droga no i cło. Wiadomo, zależy w jakiej skali to wszystko miałoby się robić.
Renigiusz653

Postautor: Olafix » 16 maja 2017, 18:26

Moim zdaniem ceny sprzętu w Polsce nie są aż tak wysokie, żeby opłacało się kombinować i sprowadzać coś z USA. Wystarczy sprawdzić i porównać sobie cenny tutaj http://sklep-outlet.pl/. Sprowadzając z USA trzeba też pamiętać, że często taki sprzęt jest bez gwarancji.
Olafix
Awatar użytkownika
Olafix

Wróć do Sprzęt