Gry dla dzieci

Wszystko o zawartości i wyglądzie czasopisma

Moderatorzy: Fenio, SpaceOutlaw

Gry dla dzieci

Postautor: bri » 18 lip 2017, 23:50

Pociechy mi rosną, niedługo zaczną interesować się grami, a ja chciałbym pokazać im takie, które nie tylko zabawią, ale i czegoś nauczą. Problem w tym, że nie znam zbyt wiele gier dla dzieci, które są czymś więcej niż tylko zwykłymi połykaczami czasu. Oczywiście mam swoje ulubione gry, ale to są raczej tytuły co najmniej dla nastolatków. ;) Stąd mój pomysł i propozycja aby redaktorzy Pixela pomogli takim rodzicom jak ja poprzez opisywanie gier dla dzieci. Wiem, że recenzje takich gier się już pojawiały (np. JUJU w #1), ale trudno je wyłowić spośród wszystkich innych. Brakuje też informacji o grupie wiekowej do jakiej adresowana jest dana gra. Myślę, że grono dzieciatych czytelników Pixela jest niemałe i zainteresowani taką tematyką by się znaleźli ...
bri

Re: Gry dla dzieci

Postautor: Zolv82 » 02 sie 2017, 1:44

Podepnę się pod pytanie bo u mnie młody katuje LEGO Star Wars, i o ile przemocy czy treści nieodpowiednich tam nie ma, to uczyć też ta gra nie potrafi za bardzo... No chyba, że bezbłędnego rozpoznawania postaci z SW, ale to mało pomocne w życiu i rozwoju dziecka ;)
Zolv82
Przyjaciel forum

Re: Gry dla dzieci

Postautor: SpaceOutlaw » 14 sie 2017, 8:50

Cała seria LEGO. Poza SWA grałem jeszcze w Hobbita i Władcę Pierścieni.

Polecam także Disney Infinity. Co prawda zabawa jest trochę kosztowna, ale często figurki można kupić w promocyjnych cenach. Poza misjami głównymi, można bawić się na Placu Zabaw, gdzie gracz (albo dwóch na split screenie), buduje swoje własne światy z dostępnych elementów.
Gry wideo, komputery, technologia, retro granie, magazyny: Secret Service, Pixel lub czasopisma. Zapraszamy na IRC: #pixel-magazine. Chcesz pogadać w rodzinnej atmosferze? Wbijaj się na

Kod: Zaznacz cały
irc://irc.quakenet.org/#pixel-magazine
.
Awatar użytkownika
SpaceOutlaw
Moderator

Wróć do Magazyn