Solucje do Thimbleweed Park, King's Quest? Czy gra bez nich?

O wszystkim i o niczym

Moderatorzy: Fenio, SpaceOutlaw

Solucje do Thimbleweed Park, King's Quest? Czy gra bez nich?

Postautor: Mikael Frej » 08 kwie 2017, 10:38

Wydano niedawno Thimbleweed Park, King's Quest, są a także odnowione odsłony Day of the Tentacle, czy klasyczne wersje The Legend of Kyrandia. Najbardziej znane są mi te ostatnie, ale przyznam że ciekawi mnie jak w nie graliście. I czy jest w ogóle możliwe aby przechodzić je bez solucji. Czy zabawa od razu zakłada, że ma się ją na podorędziu gdy stoi się godzinę w miejscu.
Do tego oczywiście są tytuły nowe jak recenzowany w #25 Thimbleweed Park i tam solucji w sieci zapewne niezbyt wiele. Chociaż jest podobno tryb easy. Grał ktoś?
Jestem z hejt-forum!
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Re: Solucje do Thimbleweed Park, King's Quest? Czy gra bez n

Postautor: Bartek Mazurkiewicz » 08 kwie 2017, 18:50

Faktycznie, stare przygodówki mają wybitny poziom abstrakcji jeśli chodzi o zagadki i przyznam, że praktycznie zawsze korzystałem z solucji. Co więcej, nie sądzę by 20 lat później miałoby mi pójść lepiej. Ostatnio skończyłem Broken Sworda 5, a tam zagadki jak dla przedszkola, może ze dwie były od czapy, ale poza tym przeklikałem samodzielnie, choć nie ukrywam, że czasem był to czysty fuks. Na fuksa jednak nie ma co liczyć w np Monkey Island, gdzie połowa schowka to podpucha a dialogi wymagają znajomości angielskiego na poziomie C2 ...
Awatar użytkownika
Bartek Mazurkiewicz
Aktywny

Postautor: Zdan » 09 kwie 2017, 22:03

Zadaję kłam temu, że Monkey Island wymagała C2. Grałem i przeszedłem ten tytuł za dzieciaka (10-11 lat mając) a wtedy jeszcze C2 nie miałem :)
"Freedom is the right of all sentient beings."
Awatar użytkownika
Zdan
Redaktor

Postautor: Mikael Frej » 11 kwie 2017, 21:16

Zdan pisze:Zadaję kłam temu, że Monkey Island wymagała C2. Grałem i przeszedłem ten tytuł za dzieciaka (10-11 lat mając) a wtedy jeszcze C2 nie miałem :)

Przeszedłeś w sensie bez solucji? Czy jedynie uważasz, że angielski jest łatwiejszy niż owe C2?

Zastanawiam się nad tym Thimbleweed Park bo wygodnie byłoby grać na tablecie (tzn. jak wyjdzie, bo na razie na mobilne jeszcze nie ma). Ale zastanawiam się właśnie nad sensownością kupna skoro wersja nie-easy może stawiać sobie za cel postawienie poprzeczki tak wysoko aby nie dało się tego w normalnym czasie wygrać do końca.
Jestem z hejt-forum!
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Postautor: Zdan » 12 kwie 2017, 17:43

Mikael Frej pisze:
Zdan pisze:Zadaję kłam temu, że Monkey Island wymagała C2. Grałem i przeszedłem ten tytuł za dzieciaka (10-11 lat mając) a wtedy jeszcze C2 nie miałem :)

Przeszedłeś w sensie bez solucji? Czy jedynie uważasz, że angielski jest łatwiejszy niż owe C2?

Zastanawiam się nad tym Thimbleweed Park bo wygodnie byłoby grać na tablecie (tzn. jak wyjdzie, bo na razie na mobilne jeszcze nie ma). Ale zastanawiam się właśnie nad sensownością kupna skoro wersja nie-easy może stawiać sobie za cel postawienie poprzeczki tak wysoko aby nie dało się tego w normalnym czasie wygrać do końca.

Jedno i drugie. Monkey Island przeszedłem bez solucji i uważam, że angielski był tam spokojnie przyswajalny dla mnie gdy miałem 11 lat.
Awatar użytkownika
Zdan
Redaktor

Postautor: Bartek Mazurkiewicz » 12 kwie 2017, 18:55

Zdan pisze:Jedno i drugie. Monkey Island przeszedłem bez solucji i uważam, że angielski był tam spokojnie przyswajalny dla mnie gdy miałem 11 lat.

Możliwe, że źle zapamiętałem, akurat wtedy miałem 7 lat :P
Awatar użytkownika
Bartek Mazurkiewicz
Aktywny

Postautor: Mikael Frej » 13 kwie 2017, 21:02

Zdan widzę, że jesteś bardziej zaawansowany. To co jeszcze przeszedłeś bez solucji z point&clicków?
Jestem z hejt-forum!
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Postautor: Zdan » 13 kwie 2017, 21:17

Powiedzmy, że znajomość angielskiego to część mojej pracy i zawsze byłem w nim całkiem niezły :)

Co do point and clicków - rzeczą którą przeszedłem metodą "na Jana" czyli próbując wszystkiego był np. Police Quest (od jedynki do trójki). Jeszcze do tego mój ukochany I Have No Mouth and I Must Scream.
Awatar użytkownika
Zdan
Redaktor

Postautor: Mikael Frej » 14 kwie 2017, 20:57

Zdan pisze:Co do point and clicków - rzeczą którą przeszedłem metodą "na Jana" czyli próbując wszystkiego był np. Police Quest (od jedynki do trójki). Jeszcze do tego mój ukochany I Have No Mouth and I Must Scream.

Przyjemny jest jeszcze Beneath a Steel Sky. Jest wersja na mobilki. Macie coś podobnego na liście?
Jestem z hejt-forum!
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Postautor: Mikael Frej » 30 kwie 2017, 15:08

Dla ciekawych ostatni podcast Fantasmagieria od około 54 minuty na chwile porusza temat przechodzenia bez solucji w Thimbleweed Park (uwaga lekkie spoilery). Rysław przeszedł praktycznie bez, a Dahman grał raczej tylko z solucjami.
Jestem z hejt-forum!
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Postautor: Mikael Frej » 01 maja 2017, 10:46

Temat trudności Monkey Island przy okazji Loading #37 od 23:15. ;-)
Jestem z hejt-forum!
Awatar użytkownika
Mikael Frej
Przyjaciel forum

Wróć do Offtop